To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #46,138 - 5/28/21 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #46,136 - 5/27/21 10:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,191 |
| User: | baldeaglenw |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme a1 on pi400 |
| Test #46,131 - 5/27/21 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 310 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 |
| Test #46,128 - 5/27/21 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microsdcard |
| Test #46,126 - 5/27/21 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 855 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #46,122 - 5/27/21 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 842 |
| User: | elmikado |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ABLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk ABLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Test #46,120 - 5/27/21 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 903 |
| User: | jules |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk MicroSD 32GB Ultra using on Pi 3 |
| Test #46,114 - 5/27/21 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 |
| Test #46,113 - 5/27/21 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,317 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,112 - 5/27/21 4:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra microSD on Raspberry Pi 400 |
| Test #46,108 - 5/26/21 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | no |
| Test #46,106 - 5/26/21 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | ilkbench |
| Test #46,090 - 5/26/21 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,176 |
| User: | intenso |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra A1 64GB on Pi 4 |
| Test #46,084 - 5/26/21 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,077 - 5/26/21 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | anonlord |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select 256GB on Pi 4 8GB 32bit |
| Test #46,067 - 5/25/21 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,064 - 5/25/21 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,052 - 5/25/21 2:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Micro SD |
| Test #46,050 - 5/25/21 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | jobenvil |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Test1 |
| Test #46,040 - 5/25/21 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,227 |
| User: | MrRista |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 16gb SD on Pi4 |