To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #45,963 - 5/23/21 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,293 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung SD 64 Evo+ |
| Test #45,957 - 5/23/21 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,341 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk MAX ENDURANCE 32GB |
| Test #45,953 - 5/22/21 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #45,951 - 5/22/21 8:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 538 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #45,931 - 5/22/21 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ffmpeg -decoders | grep v4l2 |
| Test #45,918 - 5/22/21 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,319 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microSD |
| Test #45,917 - 5/22/21 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 494 |
| User: | pjlsh |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #45,908 - 5/21/21 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #45,906 - 5/21/21 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,096 |
| User: | jchambers |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #45,891 - 5/21/21 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,243 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra microSD UHS-I A1 64GB on Pi 4B |
| Test #45,874 - 5/21/21 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus micro SD Card on Pi 4 |
| Test #45,869 - 5/21/21 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #45,865 - 5/21/21 1:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #45,855 - 5/21/21 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 537 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #45,854 - 5/21/21 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | EWC |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Select 64GB on Pi 4 8GB Raspian 64bit |
| Test #45,834 - 5/20/21 3:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,201 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #45,828 - 5/20/21 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 814 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,827 - 5/20/21 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Mos |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung 128 EVO Plus on RPI 4 |
| Test #45,821 - 5/20/21 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Pretoriano |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #45,818 - 5/20/21 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Hi |