To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #45,821 - 5/20/21 1:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,430 |
| User: | Pretoriano |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #45,818 - 5/20/21 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Hi |
| Test #45,816 - 5/20/21 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,052 |
| User: | Mos |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD 32GB A1 Class 10 V30 U3 on Pi 4 |
| Test #45,812 - 5/20/21 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,035 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #45,807 - 5/20/21 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,536 |
| User: | DMC |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #45,805 - 5/20/21 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,355 |
| User: | kaboomsplat |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB Ultra Fit |
| Test #45,796 - 5/20/21 1:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #45,794 - 5/19/21 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #45,790 - 5/19/21 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 988 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD Card |
| Test #45,784 - 5/19/21 4:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #45,781 - 5/19/21 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 925 |
| User: | jobenvil |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk ultra 16GB A1 |
| Test #45,780 - 5/19/21 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | zombo |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB MicroSD on RPi4 |
| Test #45,777 - 5/19/21 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,600 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | testdrive |
| Test #45,771 - 5/19/21 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 422 |
| User: | Pearl.852 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk SU08G SD card on Pi1B-256MB |
| Test #45,770 - 5/19/21 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,280 |
| User: | Pearl.852 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | uSD-Sandisk-Extreme-A2-64GB |
| Test #45,769 - 5/19/21 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #45,767 - 5/19/21 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | baldeaglenw |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi400 straight out of the box |
| Test #45,752 - 5/18/21 9:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 992 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Cluster Controller |
| Test #45,751 - 5/18/21 9:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Dell XPS 13 9370 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #45,744 - 5/18/21 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk micro sd card on pi 4 |