To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #46,039 - 5/25/21 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO plus 256GB |
| Test #46,038 - 5/25/21 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB |
| Test #46,037 - 5/25/21 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sdcard |
| Test #46,036 - 5/25/21 1:10 am | |
|---|---|
| Score: | 766 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | transcend microsd 32GB |
| Test #46,035 - 5/25/21 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Apacer microSD 32GB |
| Test #46,031 - 5/24/21 11:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,337 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,024 - 5/24/21 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi 4 SDC |
| Test #46,023 - 5/24/21 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,071 |
| User: | rbp32 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | rpb4 32GB |
| Test #46,021 - 5/24/21 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 895 |
| User: | rpb32 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB on rpb32 |
| Test #46,010 - 5/24/21 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,339 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #46,009 - 5/24/21 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,245 |
| User: | iCeViSioN |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro on Pi 4 |
| Test #46,005 - 5/24/21 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,132 |
| User: | fmsmt |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SAMSUNG EVO Plus on Pi |
| Test #46,004 - 5/24/21 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32gb |
| Test #45,996 - 5/24/21 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #45,995 - 5/24/21 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,456 |
| User: | EWC |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSD 64GB A2 |
| Test #45,991 - 5/24/21 4:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,539 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sundisk 32GB |
| Test #45,982 - 5/23/21 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #45,978 - 5/23/21 6:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 905 |
| User: | su1ka |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Internal Pi4 |
| Test #45,968 - 5/23/21 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Raspi SD Card Testpi1 |
| Test #45,965 - 5/23/21 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | winlin |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |