To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,657 - 4/10/21 2:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung micro SDcard on Pi4 |
| Test #43,642 - 4/9/21 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 942 |
| User: | maxmar391 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 16 GB on Raspberry Pi 3B+ |
| Test #43,626 - 4/9/21 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,081 |
| User: | RC |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #43,613 - 4/9/21 3:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 620 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | sd card |
| Test #43,598 - 4/9/21 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,163 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | raspi-config |
| Test #43,588 - 4/8/21 11:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,307 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | intel ssd 256M |
| Test #43,581 - 4/8/21 9:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar LX512 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Lexar 512GB |
| Test #43,577 - 4/8/21 8:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 927 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #43,572 - 4/8/21 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #43,569 - 4/8/21 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,706 |
| User: | awf |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Integral 32 GB V10 HC1 |
| Test #43,546 - 4/8/21 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 998 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,543 - 4/8/21 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | C42 |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #43,535 - 4/8/21 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 982 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi4 with samsung SD |
| Test #43,533 - 4/8/21 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #43,530 - 4/8/21 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | npinto |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB on a Pi4 |
| Test #43,528 - 4/8/21 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #43,512 - 4/7/21 10:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,146 |
| User: | iangpillow |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32gd sd card on Pi4 |
| Test #43,510 - 4/7/21 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 742 |
| User: | hl2run |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 16GB on Raspi3B |
| Test #43,504 - 4/7/21 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | HhSsTtAaMm |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SP32G on Pi4 microSD |
| Test #43,496 - 4/7/21 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,250 |
| User: | pi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |