To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,741 - 4/11/21 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | ODROID XU4 |
| Test #43,730 - 4/11/21 11:39 am | |
|---|---|
| Score: | 944 |
| User: | DMC |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #43,729 - 4/11/21 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Pine64 Rock64 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #43,728 - 4/11/21 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #43,725 - 4/11/21 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 801 |
| User: | Cobra66 |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Pluss 64GB SD Card |
| Test #43,724 - 4/11/21 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,265 |
| User: | su1ka |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD SanDisk |
| Test #43,723 - 4/11/21 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | SamSung |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | sd so sexy |
| Test #43,712 - 4/11/21 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,449 |
| User: | CubeID |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | AArpp |
| Test #43,710 - 4/11/21 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,253 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB Samsung EVO+ Micro SD Card on Pi 4 |
| Test #43,699 - 4/10/21 9:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,225 |
| User: | Maurice |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,696 - 4/10/21 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pisd |
| Test #43,691 - 4/10/21 7:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi 4 HGST Seagate |
| Test #43,684 - 4/10/21 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | nico1 |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | none |
| Test #43,682 - 4/10/21 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 860 EVO with included USB Adapter |
| Test #43,681 - 4/10/21 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,243 |
| User: | niko |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | none |
| Test #43,678 - 4/10/21 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | niko |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | none |
| Test #43,676 - 4/10/21 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,670 - 4/10/21 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 998 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128GB on Pi 3B |
| Test #43,666 - 4/10/21 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #43,659 - 4/10/21 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,097 |
| User: | ntstorage01 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |