To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,481 - 4/7/21 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | piman |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 64GB A2 V30 on PI4 8GB |
| Test #43,478 - 4/7/21 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | default sd card |
| Test #43,474 - 4/7/21 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 765 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #43,473 - 4/7/21 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,324 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme on Pi 4 |
| Test #43,472 - 4/7/21 12:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,013 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #43,460 - 4/7/21 9:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,117 |
| User: | giannis b |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,459 - 4/7/21 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,456 - 4/7/21 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 294 |
| User: | Ed |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk SL16G Class 10 Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.4 |
| Test #43,437 - 4/7/21 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | pi4check |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 PNY 32GB microSD card |
| Test #43,430 - 4/6/21 9:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,163 |
| User: | C42 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 32gb |
| Test #43,421 - 4/6/21 5:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU64) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SDU64 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | PNY 64Gb Pro Elite on Pi 4 |
| Test #43,418 - 4/6/21 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Pi 4 |
| Test #43,414 - 4/6/21 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,412 - 4/6/21 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,406 - 4/6/21 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,056 |
| User: | Monkeey |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,393 - 4/6/21 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ONN 32GB SD on Pi 4 |
| Test #43,391 - 4/6/21 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme on Pi 4 |
| Test #43,390 - 4/6/21 3:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO PLUS 32 on Pi 4 |
| Test #43,385 - 4/6/21 12:37 am | |
|---|---|
| Score: | 896 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Silicon Power Micro SD Card |
| Test #43,381 - 4/5/21 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 514 |
| User: | pimaniac |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |