To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,380 - 4/5/21 10:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | gforment |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,373 - 4/5/21 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | qazwsx |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | samsung ed2s5 |
| Test #43,367 - 4/5/21 2:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 666 |
| User: | piman |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ADATA 32GB microSD on PI4 8GB |
| Test #43,366 - 4/5/21 2:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,172 |
| User: | piman |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk EDGE 32GB microSD on PI 4 8GB |
| Test #43,365 - 4/5/21 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ 32GB microSD |
| Test #43,364 - 4/5/21 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB A1 on Pi4 |
| Test #43,361 - 4/5/21 1:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 873 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk USD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB A1 |
| Test #43,359 - 4/5/21 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,221 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #43,355 - 4/5/21 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 317 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk SSD on Pi 3 Model B v1.2 powered by Samsung 5.0V 2.0A adapter, keyboard and mouse, Keyboard = Onn wired keyboard, Mouse = Onn wired mouRPI connected to samsung monitor via HDMI cable, speakers = Logitech. RPI digital camera connected to RPI. |
| Test #43,348 - 4/5/21 4:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,333 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | My SDCard |
| Test #43,346 - 4/5/21 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 942 |
| User: | LARS |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #43,342 - 4/4/21 10:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro on Pi400 |
| Test #43,334 - 4/4/21 5:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,209 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32gb 120mb/s |
| Test #43,332 - 4/4/21 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier Pro |
| Board: | FriendlyElec NanoPi NEO3 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #43,331 - 4/4/21 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,113 |
| User: | rvg |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | raspberry 4 met micro sd kaart |
| Test #43,326 - 4/4/21 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk micro-SD |
| Test #43,319 - 4/4/21 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,054 |
| User: | Michele D. |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk ACLCE |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | nonloso |
| Test #43,314 - 4/4/21 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,166 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB |
| Test #43,303 - 4/4/21 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4B with 64G SD Card |
| Test #43,296 - 4/3/21 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB microSD on Pi 4 |