To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #42,860 - 3/27/21 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,507 |
| User: | bart |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SD card A10 |
| Test #42,859 - 3/27/21 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | Ed |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB on Pi2 Model B Rev 1.1 |
| Test #42,856 - 3/27/21 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,110 |
| User: | Nilo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme on Pi 3 |
| Test #42,853 - 3/27/21 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Yucun SSD 60GB |
| Test #42,846 - 3/27/21 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,843 - 3/27/21 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 896 |
| User: | Old6Fitty |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #42,832 - 3/26/21 11:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,205 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | pi 4 onsd card 16g |
| Test #42,817 - 3/26/21 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Test #42,807 - 3/26/21 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 854 |
| User: | Gbroes |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Test #42,799 - 3/26/21 4:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,665 |
| User: | Gbroes |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #42,795 - 3/26/21 3:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #42,790 - 3/26/21 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD32go |
| Test #42,781 - 3/26/21 12:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 718 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #42,779 - 3/26/21 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #42,777 - 3/26/21 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,095 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #42,767 - 3/26/21 12:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,766 - 3/26/21 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,242 |
| User: | Arki @ au |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #42,763 - 3/25/21 10:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,194 |
| User: | Lou |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance microSDHC on Pi 4 |
| Test #42,750 - 3/25/21 7:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,742 - 3/25/21 7:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |