To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #42,943 - 3/29/21 2:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,250 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #42,939 - 3/28/21 10:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 929 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi home standard 32gb |
| Test #42,927 - 3/28/21 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #42,926 - 3/28/21 8:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 750 |
| User: | Ed |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SN64G |
| Test #42,922 - 3/28/21 7:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 470 |
| User: | Ed |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | Lexar 2WCGO |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Lexar 2WCGO Class 10 U1 |
| Test #42,918 - 3/28/21 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #42,909 - 3/28/21 2:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,660 |
| User: | bigbrovar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #42,897 - 3/28/21 12:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Casper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64Gb |
| Test #42,896 - 3/28/21 12:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,117 |
| User: | Bas |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPi4@2.0GHz |
| Test #42,882 - 3/28/21 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #42,880 - 3/28/21 2:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD512) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD512 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #42,870 - 3/27/21 7:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #42,866 - 3/27/21 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 544 |
| User: | GillesB |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Cheap SD Card on Pi 4 |
| Test #42,865 - 3/27/21 4:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,393 |
| User: | gforment |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD 32 gb |
| Test #42,862 - 3/27/21 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | small SDCard |
| Test #42,860 - 3/27/21 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,507 |
| User: | bart |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston SD card A10 |
| Test #42,859 - 3/27/21 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,055 |
| User: | Ed |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64GB on Pi2 Model B Rev 1.1 |
| Test #42,856 - 3/27/21 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,110 |
| User: | Nilo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme on Pi 3 |
| Test #42,853 - 3/27/21 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Yucun SSD 60GB |
| Test #42,846 - 3/27/21 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,258 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |