To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #41,432 - 3/5/21 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,244 |
| User: | Geo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #41,424 - 3/5/21 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,263 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64GB SD-Card on RPi4 |
| Test #41,421 - 3/5/21 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Casper |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB microSD on Pi4 |
| Test #41,419 - 3/5/21 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 693 |
| User: | Sproessling |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SDD250 |
| Test #41,416 - 3/5/21 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,154 |
| User: | Keefie |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston 240G SSD on Pi4 using VIA Labs, Inc. |
| Test #41,414 - 3/5/21 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,402 - 3/4/21 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 812 |
| User: | PH89 |
| Brand: | Kingston SD Digital (SDCIT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SDCIT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #41,401 - 3/4/21 6:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #41,397 - 3/4/21 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #41,396 - 3/4/21 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,022 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,387 - 3/4/21 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | OPA |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk sc32g hh |
| Test #41,384 - 3/4/21 3:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | OPA |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32 |
| Test #41,378 - 3/4/21 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,213 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,369 - 3/4/21 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 652 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SU64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #41,368 - 3/4/21 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #41,367 - 3/4/21 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #41,366 - 3/4/21 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #41,363 - 3/3/21 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 856 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SDCard on Pi3b+ |
| Test #41,360 - 3/3/21 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Original |
| Test #41,350 - 3/3/21 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |