To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #41,047 - 2/25/21 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 510 |
| User: | daki |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Old Class 10 SD Card on Raspberry Pi 4 4GB |
| Test #41,046 - 2/25/21 7:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 256gb ultra sd card 100Mbps |
| Test #41,040 - 2/25/21 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,124 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Plus |
| Test #41,035 - 2/25/21 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,068 |
| User: | retrograde |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 stock Sandisk Ultra 32gb SSD |
| Test #41,025 - 2/25/21 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 32g |
| Test #41,024 - 2/25/21 10:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | hd test |
| Test #41,023 - 2/25/21 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,325 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 128GB |
| Test #41,014 - 2/25/21 1:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,030 |
| User: | coronabudd |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #41,013 - 2/24/21 11:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #41,012 - 2/24/21 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,010 - 2/24/21 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | idk what sd this is |
| Test #41,008 - 2/24/21 9:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 734 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB Evo Plus on Pi 3B+ |
| Test #40,996 - 2/24/21 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,254 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC400 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #40,991 - 2/24/21 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,254 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SM32G on RPI4 via Sabrent EC-SSHD |
| Test #40,989 - 2/24/21 3:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #40,986 - 2/24/21 12:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Wildfire |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 64gb sd-card in PI-4 |
| Test #40,985 - 2/24/21 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #40,981 - 2/24/21 9:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 16GB SD-Card on RPi4 |
| Test #40,974 - 2/24/21 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #40,962 - 2/23/21 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 515 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Banana Pi |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C10 U1 |