To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #41,140 - 2/27/21 8:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | caca |
| Test #41,133 - 2/27/21 6:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #41,132 - 2/27/21 6:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 926 |
| User: | SSD |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #41,131 - 2/27/21 6:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #41,130 - 2/27/21 6:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | MicroCenter SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroCenter Free 32gb MicroSD |
| Test #41,120 - 2/27/21 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128GB microSDXC on Pi 4 |
| Test #41,118 - 2/27/21 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | db |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB SD A1 |
| Test #41,111 - 2/27/21 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | rm369 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | tasandisk 32gb sd card |
| Test #41,110 - 2/27/21 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 813 |
| User: | rm369 |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | internal on pi4 |
| Test #41,107 - 2/27/21 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #41,105 - 2/27/21 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 989 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd 16 |
| Test #41,086 - 2/26/21 9:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro on Pi 3 B+ overclocked to 100Hz |
| Test #41,084 - 2/26/21 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,537 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kinstone 32gb 100MBs[D[ |
| Test #41,075 - 2/26/21 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 985 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #41,074 - 2/26/21 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #41,072 - 2/26/21 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 783 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo plus 32gb on pi3 |
| Test #41,069 - 2/26/21 12:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32gb samsung evo plus on Pi3 |
| Test #41,059 - 2/26/21 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #41,052 - 2/25/21 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 949 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test ssd kingston box aukey |
| Test #41,049 - 2/25/21 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,158 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO PI 4 |