To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,092 - 3/20/20 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 817 |
| User: | rowb0 |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | Sandisk 8GB HC1 |
| Test #13,091 - 3/20/20 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,514 |
| User: | Filarsky |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB microSDXC A2 |
| Test #13,080 - 3/20/20 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 882 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,077 - 3/20/20 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Just a 32gb Sandisk sd card |
| Test #13,076 - 3/20/20 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston ASTC |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Card 8GB |
| Test #13,073 - 3/20/20 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo+ 32GB |
| Test #13,070 - 3/20/20 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #13,068 - 3/20/20 11:34 am | |
|---|---|
| Score: | 929 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,067 - 3/20/20 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,495 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RASPI_SDCARD_20200320 |
| Test #13,063 - 3/20/20 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,045 - 3/20/20 7:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #13,044 - 3/20/20 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,699 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB micro SD card on PI 4 |
| Test #13,032 - 3/20/20 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD32 |
| Test #13,031 - 3/20/20 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,290 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #13,029 - 3/20/20 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,163 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #13,021 - 3/20/20 2:20 am | |
|---|---|
| Score: | 298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Black microSD on Pi3B |
| Test #13,019 - 3/20/20 1:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,060 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung sd 256 gig |
| Test #13,015 - 3/19/20 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,240 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung microSD on Pi4 |
| Test #13,014 - 3/19/20 9:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #13,011 - 3/19/20 6:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |