To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,009 - 3/19/20 6:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,326 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 1TB thru Orico |
| Test #12,996 - 3/19/20 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 945 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 32GB Evo SD Card on Pi 3b |
| Test #12,991 - 3/19/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Intenso Micro SDHC 16GB on Pi 3b |
| Test #12,989 - 3/19/20 1:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 726 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #12,988 - 3/19/20 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,329 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB |
| Test #12,986 - 3/19/20 1:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,985 - 3/19/20 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,138 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 16Gb Class 10 |
| Test #12,982 - 3/19/20 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,644 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB micro sd-card on a Pi 4 |
| Test #12,980 - 3/19/20 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Sd on Pi4B 4GB |
| Test #12,973 - 3/19/20 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB EVO Plus Class 10 Micro SDXC on Pi 4 |
| Test #12,967 - 3/19/20 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #12,966 - 3/19/20 9:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,151 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #12,963 - 3/19/20 9:26 am | |
|---|---|
| Score: | 497 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,962 - 3/19/20 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra microSHDC UHS-I Card |
| Test #12,957 - 3/19/20 6:28 am | |
|---|---|
| Score: | 724 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,956 - 3/19/20 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,212 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,955 - 3/19/20 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,167 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,949 - 3/19/20 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,153 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Patriot MicroSD 64GB class 10 U3 on Pi4 |
| Test #12,940 - 3/18/20 10:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,413 |
| User: | p5ycho |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB A1 on Pi 4 rev 1.2 |
| Test #12,939 - 3/18/20 9:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card2\ |