To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #13,214 - 3/21/20 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,541 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #13,202 - 3/21/20 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung 32gb |
| Test #13,187 - 3/21/20 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 547 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SD (MSD08) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hama MSD08 |
| Class: | C6 |
| Note: | Disk1 |
| Test #13,186 - 3/21/20 9:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,219 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi w/ SanDisk - Model: SE32G |
| Test #13,179 - 3/21/20 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 926 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Extream pro |
| Test #13,176 - 3/21/20 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 690 |
| User: | cbsmith |
| Brand: | Team SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Team SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Seagate Momentus 7200 on Pi4 |
| Test #13,170 - 3/21/20 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 539 |
| User: | mbreezy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL200) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL200 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 200GB Micro SD on Pi 3b |
| Test #13,147 - 3/21/20 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32Evo Plus |
| Test #13,146 - 3/21/20 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | tsf |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,142 - 3/21/20 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test1 |
| Test #13,134 - 3/21/20 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 370 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,125 - 3/21/20 3:38 am | |
|---|---|
| Score: | 348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD4GB) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD4GB |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,122 - 3/21/20 2:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,178 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Panasonic Y032V |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,121 - 3/21/20 1:40 am | |
|---|---|
| Score: | 543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #13,120 - 3/21/20 1:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | PI4 Lexar 64Go |
| Test #13,103 - 3/20/20 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,237 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #13,102 - 3/20/20 9:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #13,101 - 3/20/20 9:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 520 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 |
| Test #13,099 - 3/20/20 9:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #13,096 - 3/20/20 8:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 968 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 32GB Micro SD Card |