To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,275 - 3/12/20 10:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,243 |
| User: | Kit incl microSD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Edge microSD on Pi 4 internal slot |
| Test #12,271 - 3/12/20 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 64GB |
| Test #12,270 - 3/12/20 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,397 |
| User: | Hideous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SDXC SN64G on Pi 4 internal |
| Test #12,269 - 3/12/20 8:08 am | |
|---|---|
| Score: | 500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba SA32G Class10 on Pi 3+B |
| Test #12,268 - 3/12/20 7:48 am | |
|---|---|
| Score: | 687 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 2YDMP |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 8GB Sandisk blue |
| Test #12,258 - 3/12/20 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,160 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB SDSQUAR-016G-GN6MA on Pi 4 |
| Test #12,257 - 3/12/20 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | NooBS 16GB on Pi4 4GB |
| Test #12,255 - 3/12/20 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,250 - 3/12/20 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,239 - 3/11/20 11:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro |
| Test #12,238 - 3/11/20 10:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,170 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #12,237 - 3/11/20 10:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 411 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 2bLSP |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Lexar C10 16GB |
| Test #12,230 - 3/11/20 7:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 591 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | flash |
| Test #12,228 - 3/11/20 6:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,094 |
| User: | geobai |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB-A1 |
| Test #12,225 - 3/11/20 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,352 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 benchmark |
| Test #12,222 - 3/11/20 4:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 542 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,218 - 3/11/20 4:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk - Model: SL32G |
| Test #12,213 - 3/11/20 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #12,211 - 3/11/20 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,208 - 3/11/20 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,712 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |