To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #12,394 - 3/13/20 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,256 |
| User: | Coroner |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus microSd 64GB on Pi 4 no external drives attached yet |
| Test #12,393 - 3/13/20 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk onPi |
| Test #12,392 - 3/13/20 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,751 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDiscUltra Extreme |
| Test #12,378 - 3/13/20 10:33 am | |
|---|---|
| Score: | 532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Test #12,376 - 3/13/20 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 911 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,372 - 3/13/20 9:24 am | |
|---|---|
| Score: | 382 |
| User: | Random99 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk SU32GB MFG 2013 |
| Test #12,366 - 3/13/20 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB |
| Test #12,363 - 3/13/20 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #12,362 - 3/13/20 4:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,691 |
| User: | PabloMK7 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Card Class 10 |
| Test #12,337 - 3/12/20 8:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,316 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SD on Pi 4 32Gig |
| Test #12,331 - 3/12/20 6:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra Plus 32G |
| Test #12,321 - 3/12/20 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,241 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #12,316 - 3/12/20 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Endurance microSD SDCE/128GB |
| Test #12,310 - 3/12/20 2:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,306 - 3/12/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Diegoby |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #12,305 - 3/12/20 2:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,299 - 3/12/20 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 923 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RPi1 old SD card |
| Test #12,294 - 3/12/20 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 642 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Score |
| Test #12,287 - 3/12/20 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 790 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD on Pi3 |
| Test #12,277 - 3/12/20 10:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4-Sandisk-Extreme-uSD-A1-32GB |