To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,952 - 3/9/20 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,949 - 3/9/20 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 970 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #11,945 - 3/9/20 11:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #11,940 - 3/9/20 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 200 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C4 |
| Test #11,927 - 3/9/20 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,011 |
| User: | dzooky |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra microSDHC UHS-I 16GB |
| Test #11,925 - 3/9/20 6:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk extreme |
| Test #11,923 - 3/9/20 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,172 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 32Gbyte - Raspberry Pi 4 |
| Test #11,921 - 3/9/20 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,453 |
| User: | Eraserstp |
| Brand: | Silicon Power SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Silicon Power Elite microSDHC 32Gb Class 10 on Pi4 |
| Test #11,920 - 3/9/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,144 |
| User: | Arcdigital |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra A1 on Pi 4 |
| Test #11,919 - 3/9/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Arcdigital |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus on Pi 4 |
| Test #11,913 - 3/9/20 2:41 am | |
|---|---|
| Score: | 283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #11,910 - 3/8/20 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Costas |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GFAQK) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GFAQK |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select microSDXC UHS-I Card 512GB on Pi 4 B, 4GB RAM |
| Test #11,902 - 3/8/20 7:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,901 - 3/8/20 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,383 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #11,892 - 3/8/20 5:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Inland 16gb SDCard on Pi4 4GB |
| Test #11,887 - 3/8/20 5:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 200GB SD on Pi 4 |
| Test #11,884 - 3/8/20 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,882 - 3/8/20 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,132 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | audit, fast sd |
| Test #11,881 - 3/8/20 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 876 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sdcard |
| Test #11,870 - 3/8/20 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,216 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung microSDHC UHS-I EVO Select 32GB |