To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,866 - 3/8/20 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 564 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micro Center SSD 16 GB |
| Test #11,864 - 3/8/20 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,116 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SandiskUltra 16GB microsd class10 on Pi4 4GB Rasbian |
| Test #11,862 - 3/8/20 1:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 982 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #11,860 - 3/8/20 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 980 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,855 - 3/8/20 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #11,852 - 3/8/20 11:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SD card |
| Test #11,841 - 3/8/20 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,143 |
| User: | laureck |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk - SDSQUAR-016G-GN6MA 16Go uSD on Pi 4 |
| Test #11,827 - 3/8/20 7:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk extreme |
| Test #11,826 - 3/8/20 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ll |
| Test #11,816 - 3/8/20 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SDCARD |
| Test #11,812 - 3/8/20 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk SSD PLUS |
| Test #11,809 - 3/8/20 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk ultra A1 64gb on raspi4b |
| Test #11,804 - 3/8/20 3:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,369 |
| User: | ziaja |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk A2 128GB |
| Test #11,799 - 3/8/20 12:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #11,795 - 3/8/20 12:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | Guntanx |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo plus 32gb pi4b 2gb |
| Test #11,793 - 3/7/20 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,786 - 3/7/20 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 455 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GB2MW) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung GB2MW |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Select 32GB on Pi 3B |
| Test #11,785 - 3/7/20 9:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,134 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB |
| Test #11,782 - 3/7/20 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,211 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 4 |
| Test #11,781 - 3/7/20 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 789 |
| User: | kr |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | Old Sandisk Ultra |