To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,779 - 3/7/20 5:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 616 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston Creative on Pi 4 |
| Test #11,777 - 3/7/20 4:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #11,774 - 3/7/20 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 609 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #11,762 - 3/7/20 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,759 - 3/7/20 2:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4_Intel 512GB SATA M.2 |
| Test #11,757 - 3/7/20 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,135 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #11,756 - 3/7/20 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,133 |
| User: | estefano |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk-Ultra-64GB |
| Test #11,741 - 3/7/20 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,740 - 3/7/20 12:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 163 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | 4gb chinese sd |
| Test #11,737 - 3/7/20 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 529 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,724 - 3/7/20 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 599 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 |
| Note: | Transcend 8GB on Pi 4 |
| Test #11,723 - 3/7/20 9:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,704 - 3/7/20 7:40 am | |
|---|---|
| Score: | 938 |
| User: | minecraft |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sdcadr |
| Test #11,703 - 3/7/20 6:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,229 |
| User: | Porky |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #11,700 - 3/7/20 6:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,057 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #11,698 - 3/7/20 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,035 |
| User: | Fizzle |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 32GB, straight up |
| Test #11,697 - 3/7/20 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD 64 GB Standard Rasp 4 |
| Test #11,690 - 3/7/20 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 |
| Note: | test |
| Test #11,688 - 3/7/20 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,360 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | asd |
| Test #11,686 - 3/7/20 3:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |