To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,175 - 3/2/20 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 796 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #11,169 - 3/2/20 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,523 |
| User: | leonb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32 Gb mmc |
| Test #11,165 - 3/2/20 3:30 am | |
|---|---|
| Score: | 733 |
| User: | Christ57 |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD8GB |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | microSD 8G old model on rpi4 |
| Test #11,159 - 3/2/20 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,137 |
| User: | nevada |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra MicroSD 32GB on Pi 4 |
| Test #11,157 - 3/2/20 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Jan |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi 4 w 64GB Class 10 SanDisk microSD only |
| Test #11,153 - 3/2/20 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD basic |
| Test #11,152 - 3/2/20 12:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,152 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO+ 32G |
| Test #11,149 - 3/1/20 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 885 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU32) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SDU32 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,145 - 3/1/20 9:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #11,144 - 3/1/20 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 537 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #11,137 - 3/1/20 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,410 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB Ultra |
| Test #11,136 - 3/1/20 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,390 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSD |
| Test #11,127 - 3/1/20 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 740 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #11,123 - 3/1/20 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,118 - 3/1/20 2:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD card on Pi3B+ |
| Test #11,117 - 3/1/20 2:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,361 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | test |
| Test #11,109 - 3/1/20 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 908 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | OMV |
| Test #11,105 - 3/1/20 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,101 - 3/1/20 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 256 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #11,100 - 3/1/20 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,140 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |