To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #11,094 - 3/1/20 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,332 |
| User: | smitchell |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | INDMEM mSATA SSD on Pi 4 using Ableconn USB to mSATA converter |
| Test #11,092 - 3/1/20 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,227 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #11,083 - 3/1/20 10:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 with SanDisk Class 10 SD card |
| Test #11,081 - 3/1/20 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | vlx |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card in RPi4 4GB |
| Test #11,078 - 3/1/20 9:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,714 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #11,075 - 3/1/20 9:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,378 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | blubb |
| Test #11,071 - 3/1/20 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB Extreme Plus pi4 |
| Test #11,066 - 3/1/20 8:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,516 |
| User: | Dominik |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 32GB Extreme Pro Pi 3b+ @stock sdcard@100Mhz |
| Test #11,049 - 3/1/20 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,048 - 3/1/20 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 435 |
| User: | Melvar |
| Brand: | Intenso SD (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intenso SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | Intenso 16Gb SD on Pi 3B |
| Test #11,047 - 3/1/20 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 735 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU16) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SDU16 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #11,045 - 3/1/20 6:25 am | |
|---|---|
| Score: | 709 |
| User: | Psycho |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C6 |
| Note: | 8gb sandisk |
| Test #11,043 - 3/1/20 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,426 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 64 GB A2 Pi4 |
| Test #11,040 - 3/1/20 5:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SANDISK SB32G |
| Test #11,039 - 3/1/20 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,187 |
| User: | WaKaRu |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128GB EVO Plus Micro SD Card |
| Test #11,033 - 3/1/20 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB SD |
| Test #11,032 - 3/1/20 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Toshiba microSDHC-I Card 16GB |
| Test #11,026 - 3/1/20 2:34 am | |
|---|---|
| Score: | 635 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | SDPI |
| Test #11,025 - 3/1/20 2:13 am | |
|---|---|
| Score: | 519 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #11,023 - 3/1/20 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,188 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Class 10 32GB microSDHC |