To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #10,532 - 2/26/20 8:44 am | |
|---|---|
| Score: | 798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Test #10,525 - 2/26/20 6:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,443 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Team SD (TFU3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Team TFU3 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | TEAMGroup Elite 64G MicroSD Card |
| Test #10,517 - 2/26/20 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston 64 GB SD |
| Test #10,516 - 2/26/20 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,226 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32 GB |
| Test #10,515 - 2/26/20 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #10,514 - 2/26/20 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB SD on Pi4 |
| Test #10,508 - 2/26/20 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 554 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | pny 32gb pi4 |
| Test #10,502 - 2/26/20 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,239 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SM32G on Pi 4 |
| Test #10,497 - 2/26/20 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,008 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung Ultra on RPI3B+ |
| Test #10,496 - 2/26/20 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SSD |
| Test #10,489 - 2/25/20 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 840 |
| User: | ColtonCat |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB MicroSD |
| Test #10,486 - 2/25/20 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kris |
| Test #10,482 - 2/25/20 9:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,363 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #10,478 - 2/25/20 5:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,593 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,475 - 2/25/20 4:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,439 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme A2 on Pi |
| Test #10,469 - 2/25/20 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB on RPI 4 |
| Test #10,467 - 2/25/20 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,642 |
| User: | Hugo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk ultra 64gb |
| Test #10,463 - 2/25/20 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,365 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PNY Elite SDHC 32GB on Pi4 |
| Test #10,429 - 2/25/20 11:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,428 - 2/25/20 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (ASTC) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Netac ASTC |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Pi3 SSD |