To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #10,111 - 2/22/20 1:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | tknofrank |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pi4 stock samsung sd |
| Test #10,108 - 2/22/20 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Test |
| Test #10,105 - 2/22/20 1:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | MicroCenter 16GB |
| Test #10,104 - 2/22/20 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Transcend 16 GB |
| Test #10,102 - 2/22/20 12:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,077 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | bla4a |
| Test #10,101 - 2/22/20 12:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,366 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD on Pi 4 |
| Test #10,098 - 2/22/20 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 967 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | C10 |
| Note: | bla4 |
| Test #10,097 - 2/22/20 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | t |
| Test #10,093 - 2/22/20 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,093 |
| User: | sandisk 32GB |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #10,092 - 2/22/20 12:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,197 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SL15G |
| Test #10,088 - 2/22/20 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk1 |
| Test #10,075 - 2/22/20 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 469 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 64 om Pi Zero |
| Test #10,067 - 2/22/20 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,348 |
| User: | Jano |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSDXC Ultra 128GB |
| Test #10,054 - 2/22/20 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #10,053 - 2/22/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #10,051 - 2/22/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,460 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung 64gb |
| Test #10,050 - 2/22/20 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | raspberry |
| Test #10,040 - 2/22/20 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB on Rasperry 4B 2GB |
| Test #10,028 - 2/22/20 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,062 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,026 - 2/22/20 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (JULIE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk JULIE |
| Class: | A1 C10 |