To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #10,023 - 2/22/20 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,223 |
| User: | Tinymaxi |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 16 Gb SD on Pi 4 |
| Test #10,012 - 2/22/20 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 476 |
| User: | mo27 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Mixza 32GB micro SD on Pi 4 |
| Test #10,011 - 2/22/20 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB A2 |
| Test #10,004 - 2/22/20 6:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,083 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #10,002 - 2/22/20 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,148 |
| User: | mo27 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Samsung Class 6 micro SD on Pi4 |
| Test #9,995 - 2/22/20 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 703 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,983 - 2/22/20 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 with Sandisk Extreme Class 10 |
| Test #9,980 - 2/22/20 5:04 am | |
|---|---|
| Score: | 362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | A4 |
| Test #9,977 - 2/22/20 3:17 am | |
|---|---|
| Score: | 5,874 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,975 - 2/22/20 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 853 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #9,972 - 2/22/20 3:28 am | |
|---|---|
| Score: | 936 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Pi 4 Samsung SD |
| Test #9,967 - 2/22/20 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 895 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #9,965 - 2/22/20 2:37 am | |
|---|---|
| Score: | 902 |
| User: | R.C. |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Pi 3B on Samsung Class 10 u1 SD |
| Test #9,962 - 2/22/20 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #9,961 - 2/22/20 1:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,078 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Standard SD card 32GB |
| Test #9,959 - 2/22/20 1:31 am | |
|---|---|
| Score: | 340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD8GB) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SD8GB |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card 8gb |
| Test #9,949 - 2/21/20 11:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 853 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk on Pi3 |
| Test #9,947 - 2/21/20 9:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 587 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk sd 128g |
| Test #9,946 - 2/21/20 9:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 958 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,939 - 2/21/20 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | factory |