To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,240 - 2/18/20 12:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra microSDXC UHS-I 64GB A1 |
| Test #9,238 - 2/18/20 12:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk SD |
| Test #9,237 - 2/18/20 12:48 am | |
|---|---|
| Score: | 465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,236 - 2/18/20 12:38 am | |
|---|---|
| Score: | 705 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #9,230 - 2/18/20 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,399 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JC2RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JC2RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung SD |
| Test #9,226 - 2/17/20 11:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 335 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston microSD in Nutzung |
| Test #9,224 - 2/17/20 11:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | NOOBS SD card 64gb |
| Test #9,219 - 2/17/20 10:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,775 |
| User: | aslau |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 860 Evo |
| Test #9,211 - 2/17/20 8:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 933 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 64gb |
| Test #9,210 - 2/17/20 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 974 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD card Raspbian Stretch Pi 3B+ |
| Test #9,207 - 2/17/20 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 727 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card Raspbian Stretch Pi 3B+ |
| Test #9,206 - 2/17/20 8:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,309 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #9,202 - 2/17/20 7:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 543 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk microSD on Pi 4 |
| Test #9,201 - 2/17/20 7:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,601 |
| User: | Vendicar Decarian |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,193 - 2/17/20 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,349 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Unknown SSD using Seagate RSS LLC SRD0NF1 Expansion Portable |
| Test #9,189 - 2/17/20 6:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | A1 Class 10 U1 |
| Test #9,187 - 2/17/20 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 256GB on rpi4b |
| Test #9,186 - 2/17/20 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 984 |
| User: | NEPHTYZ |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card |
| Test #9,179 - 2/17/20 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Test #9,178 - 2/17/20 5:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,247 |
| User: | rezin8 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Samsung Evo 32GB SD Card |