To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,172 - 2/17/20 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,169 - 2/17/20 3:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,143 |
| User: | WillNL |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC32G A1 U1 Class 10 on Pi4 4GB |
| Test #9,168 - 2/17/20 3:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #9,165 - 2/17/20 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,322 |
| User: | alpargataman |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kodak 128GB V30 A1 U3 microSD card bought from AliExpress |
| Test #9,150 - 2/17/20 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,095 |
| User: | Triple-Point |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 128 |
| Test #9,145 - 2/17/20 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,182 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Micros SD Card |
| Test #9,142 - 2/17/20 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Microcenter sd |
| Test #9,137 - 2/17/20 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD_128GB |
| Test #9,136 - 2/17/20 2:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,190 |
| User: | dwegner |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk High Endurance Video Monitoring Card SDSDQQ-032G-G46A on Raspberry Pi 2 Model B Rev 1.1 |
| Test #9,134 - 2/17/20 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 639 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,125 - 2/17/20 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,417 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #9,124 - 2/17/20 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,098 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi4 |
| Test #9,120 - 2/17/20 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,017 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,119 - 2/17/20 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #9,113 - 2/17/20 1:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,358 |
| User: | skd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #9,099 - 2/17/20 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,256 |
| User: | laserman |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #9,095 - 2/17/20 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #9,094 - 2/17/20 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,311 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #9,091 - 2/17/20 11:57 am | |
|---|---|
| Score: | 709 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston card (I think) pi4 |
| Test #9,090 - 2/17/20 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (DR032) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba DR032 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD 32GB |