To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,615 - 2/14/20 3:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32gb sd |
| Test #8,606 - 2/14/20 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,530 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Strontium SD (MS) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Strontium MS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #8,591 - 2/14/20 9:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,742 |
| User: | TheLaughingDog |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AFGCD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk AFGCD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32 GB microSD A1 C10 V30 U3 on Pi 4 4 GB |
| Test #8,584 - 2/14/20 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk SSD on Pi4 |
| Test #8,583 - 2/14/20 3:08 am | |
|---|---|
| Score: | 947 |
| User: | lilo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra microSDXC 128 GB |
| Test #8,577 - 2/13/20 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 456 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Test #8,573 - 2/13/20 7:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 764 |
| User: | Domingo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk 8G MicroSD |
| Test #8,570 - 2/13/20 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 565 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,568 - 2/13/20 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Base Pi3B+ |
| Test #8,562 - 2/13/20 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 932 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #8,557 - 2/13/20 1:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 16G Pi3 |
| Test #8,552 - 2/13/20 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Verbatim SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Verbatim SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatim Premium microSDHC 64GB |
| Test #8,551 - 2/13/20 12:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 717 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Test #8,545 - 2/13/20 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,204 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,542 - 2/13/20 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,113 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDiskUltra_32GB |
| Test #8,540 - 2/13/20 5:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,002 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk 16GB |
| Test #8,536 - 2/13/20 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 743 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | rasp4sandisk8gbcard |
| Test #8,534 - 2/13/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,519 - 2/12/20 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SD Premier |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | C10 U3 |
| Test #8,518 - 2/12/20 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,376 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ass |