To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,718 - 2/16/20 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,228 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 32GB |
| Test #8,717 - 2/16/20 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,312 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #8,715 - 2/16/20 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | Cheap SD |
| Test #8,707 - 2/15/20 11:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,749 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,703 - 2/15/20 9:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #8,687 - 2/15/20 1:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #8,683 - 2/15/20 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,517 |
| User: | 4x6gp |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPI 4B with 64GB SP Elite SD |
| Test #8,678 - 2/15/20 11:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #8,677 - 2/15/20 11:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | high endurance sandisk |
| Test #8,675 - 2/15/20 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 8GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #8,674 - 2/15/20 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,174 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #8,668 - 2/15/20 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 637 |
| User: | taloot |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SD16G) |
| Board: | Orange Pi Lite2 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | natec sd 64g on orangepi Lite 2 |
| Test #8,666 - 2/15/20 8:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,131 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #8,664 - 2/15/20 7:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme 32gb |
| Test #8,661 - 2/15/20 7:08 am | |
|---|---|
| Score: | 942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #8,655 - 2/15/20 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD08G |
| Class: | C10 |
| Test #8,651 - 2/15/20 5:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,178 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 64GB SD |
| Test #8,644 - 2/15/20 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SAMSUNG 32GB |
| Test #8,623 - 2/14/20 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 491 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | sandisk 16gbsd |
| Test #8,616 - 2/14/20 3:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | electronicpi |