To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #7,928 - 2/1/20 7:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,241 |
| User: | carl3 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk on r |
| Test #7,920 - 2/1/20 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,489 |
| User: | zalvadora |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #7,918 - 2/1/20 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 597 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 300X |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar 00000 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #7,917 - 2/1/20 5:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,320 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,916 - 2/1/20 4:54 am | |
|---|---|
| Score: | 485 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,915 - 2/1/20 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 433 |
| User: | JeanCharpentier |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 64G on Pi3 non OC |
| Test #7,913 - 2/1/20 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 433 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi B+ 1.2 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C10 |
| Test #7,904 - 1/31/20 10:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 993 |
| User: | ZVNexus (GitHub) |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB EVO Plus on Pi 4 |
| Test #7,896 - 1/31/20 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi4 with sandisk |
| Test #7,894 - 1/31/20 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,327 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSAN |
| Test #7,887 - 1/31/20 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 832 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPi3 Samsung SDXC 64GB |
| Test #7,883 - 1/31/20 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | RPi3+ SanDisk 32GB |
| Test #7,882 - 1/31/20 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,071 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | RPi4 Samsung SDXC 64GB |
| Test #7,877 - 1/31/20 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | carte gopro |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | carte sandisk extreme |
| Test #7,873 - 1/31/20 7:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,632 |
| User: | Jimbo7 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston High Endurance 128GB UHS-1 (U1) SDXC Card |
| Test #7,872 - 1/31/20 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,710 |
| User: | carl |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreme 32 GB on Pi 4 |
| Test #7,869 - 1/31/20 4:18 am | |
|---|---|
| Score: | 915 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB Rpi3 Ocd |
| Test #7,867 - 1/31/20 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB SD |
| Test #7,866 - 1/31/20 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,853 - 1/30/20 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |