To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,545 - 11/4/19 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 387 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SDC1016GB94681E06A00LF |
| Test #3,541 - 11/3/19 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 534 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USD |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,540 - 11/3/19 11:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #3,537 - 11/3/19 7:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,195 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card Samsung EVO 32GB |
| Test #3,536 - 11/3/19 6:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card by Sandisk |
| Test #3,535 - 11/3/19 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 306 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card Kingston 32GB |
| Test #3,534 - 11/3/19 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C2 |
| Note: | Sandisk SD card 8 GB SU08G |
| Test #3,532 - 11/3/19 4:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD |
| Test #3,531 - 11/3/19 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 20SDExtremePro |
| Test #3,530 - 11/3/19 3:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #3,528 - 11/3/19 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,177 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #3,522 - 11/3/19 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,053 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #3,521 - 11/3/19 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,237 |
| User: | Michael |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk MicroSD |
| Test #3,520 - 11/3/19 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 634 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card made by SanDisk |
| Test #3,518 - 11/3/19 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,626 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,515 - 11/3/19 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 646 |
| User: | Integral |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Integral |
| Test #3,514 - 11/3/19 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,600 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SDSanDisk |
| Test #3,512 - 11/3/19 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,199 |
| User: | YP |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #3,509 - 11/3/19 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | boot |
| Test #3,508 - 11/3/19 2:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,102 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32gb |