To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,855 - 10/8/19 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,251 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #2,854 - 10/8/19 7:35 am | |
|---|---|
| Score: | 882 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #2,848 - 10/8/19 12:15 am | |
|---|---|
| Score: | 633 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #2,847 - 10/7/19 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,846 - 10/7/19 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,213 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspberry pi4 with external Sabrent NVM SSD |
| Test #2,844 - 10/7/19 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 600 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #2,842 - 10/7/19 11:06 am | |
|---|---|
| Score: | 965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #2,839 - 10/7/19 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #2,835 - 10/7/19 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 748 |
| User: | tms |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SS08G |
| Class: | C4 |
| Note: | SD |
| Test #2,832 - 10/6/19 9:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,400 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,830 - 10/6/19 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 798 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 16GB Samsung EVO Micro |
| Test #2,829 - 10/6/19 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Main |
| Test #2,828 - 10/6/19 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,189 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #2,821 - 10/6/19 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #2,815 - 10/6/19 5:41 am | |
|---|---|
| Score: | 945 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Netac 64GB |
| Test #2,813 - 10/6/19 6:13 am | |
|---|---|
| Score: | 562 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,806 - 10/6/19 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 776 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo32GB |
| Test #2,805 - 10/6/19 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | hddvsSD card |
| Test #2,802 - 10/6/19 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 812 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD |
| Test #2,801 - 10/6/19 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | pstar |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C0 |
| Note: | Samsung Evo |