To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,801 - 10/6/19 1:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,023 |
| User: | pstar |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C0 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #2,799 - 10/5/19 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO Endurance 32GB |
| Test #2,798 - 10/5/19 8:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 836 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #2,797 - 10/5/19 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card samsung |
| Test #2,795 - 10/5/19 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 915 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | dupa |
| Test #2,792 - 10/5/19 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung microSDHC UHS1 Card Evo |
| Test #2,791 - 10/5/19 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 463 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingmax SD (MSD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingmax MSD |
| Class: | C4 |
| Note: | dupa |
| Test #2,788 - 10/5/19 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,308 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,780 - 10/5/19 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Webbes |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra A1 SD |
| Test #2,765 - 10/4/19 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 657 |
| User: | randomblock1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Card SanDisk Ultra 32GB |
| Test #2,762 - 10/4/19 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 624 |
| User: | MickNL |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card 16GB Integral ultima pro |
| Test #2,756 - 10/4/19 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,596 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Ultra |
| Test #2,755 - 10/4/19 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #2,753 - 10/4/19 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,750 - 10/4/19 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,745 - 10/4/19 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,110 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #2,744 - 10/4/19 4:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,585 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro |
| Test #2,741 - 10/3/19 3:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,054 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,740 - 10/3/19 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 619 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,739 - 10/3/19 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,404 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sammy SD |