To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,738 - 10/3/19 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,125 |
| User: | Darek |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #2,736 - 10/3/19 8:52 am | |
|---|---|
| Score: | 959 |
| User: | derRacker |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #2,732 - 10/3/19 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,210 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #2,728 - 10/2/19 3:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,542 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme pro 32GB microsd |
| Test #2,726 - 10/2/19 1:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 423 |
| User: | Guido |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C4 |
| Note: | SD card made by Kingston |
| Test #2,723 - 10/2/19 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,138 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD card |
| Test #2,719 - 10/2/19 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 869 |
| User: | Cameron |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk Evo 32GB |
| Test #2,715 - 10/1/19 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Panasonic Y016B |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | ASD |
| Test #2,714 - 10/1/19 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,680 |
| User: | uwu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB MicroSD Card |
| Test #2,711 - 10/1/19 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Hilor |
| Test #2,710 - 10/1/19 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 984 |
| User: | Ballantyne |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,709 - 10/1/19 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | SRK |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB New Version A1 |
| Test #2,708 - 10/1/19 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,258 |
| User: | orso |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 64GB SanDisk SD A1 class10 |
| Test #2,707 - 10/1/19 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,706 - 10/1/19 8:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Class 10 |
| Test #2,703 - 10/1/19 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,315 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,693 - 9/30/19 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,415 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,690 - 9/30/19 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,586 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar 5cMJR |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Lexar 633x microSDHC UHS1 |
| Test #2,687 - 9/30/19 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 950 |
| User: | ChrisR |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64G A1 SD |
| Test #2,686 - 9/30/19 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 429 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD |