To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,435 - 9/21/19 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,156 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD |
| Test #2,433 - 9/21/19 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 630 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card PHY 32GB |
| Test #2,429 - 9/21/19 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,111 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test4 |
| Test #2,426 - 9/20/19 10:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 839 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Raspberry PI |
| Test #2,425 - 9/20/19 8:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 745 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SS16G |
| Class: | C4 |
| Note: | sandisk sd card |
| Test #2,424 - 9/20/19 8:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Micro SD |
| Test #2,422 - 9/20/19 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 921 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,421 - 9/20/19 6:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD made by Samsung |
| Test #2,418 - 9/20/19 4:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,722 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB A1 V30 class3 |
| Test #2,411 - 9/20/19 1:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,252 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #2,410 - 9/20/19 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 549 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #2,407 - 9/20/19 11:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #2,405 - 9/20/19 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 686 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C4 |
| Note: | SD |
| Test #2,403 - 9/20/19 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 952 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #2,402 - 9/20/19 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 991 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | upto98mbs |
| Test #2,398 - 9/20/19 4:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,395 - 9/20/19 2:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,104 |
| User: | Wooty |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD card |
| Test #2,392 - 9/19/19 7:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 818 |
| User: | wqs |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD16G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #2,390 - 9/19/19 6:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,385 - 9/19/19 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 735 |
| User: | Tammar |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB Class 10 U3 |