To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,385 - 9/19/19 4:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 735 |
| User: | Tammar |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB Class 10 U3 |
| Test #2,383 - 9/19/19 3:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 754 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #2,380 - 9/19/19 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 |
| Note: | sd |
| Test #2,378 - 9/19/19 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 780 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Card Spansion |
| Test #2,377 - 9/19/19 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,376 - 9/19/19 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,175 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #2,368 - 9/19/19 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Test1 |
| Test #2,366 - 9/19/19 2:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung sd |
| Test #2,365 - 9/19/19 1:20 am | |
|---|---|
| Score: | 940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,364 - 9/19/19 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,011 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card Sandisk |
| Test #2,363 - 9/18/19 10:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,222 |
| User: | Ravellius |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GB Samsung EVO MicroSD Card Class 10 |
| Test #2,356 - 9/18/19 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 996 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD card |
| Test #2,355 - 9/18/19 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,062 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #2,354 - 9/18/19 2:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sanDisk sd card |
| Test #2,353 - 9/18/19 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | PFEQ |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB A2 |
| Test #2,352 - 9/18/19 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 725 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 |
| Test #2,349 - 9/18/19 1:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SDHC (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Transcend SD |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Made by Sandisk |
| Test #2,348 - 9/18/19 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 893 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk 128gb |
| Test #2,344 - 9/18/19 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,073 |
| User: | and |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #2,342 - 9/18/19 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,105 |
| User: | Genetical |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 16GB SD Card |