To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,339 - 9/18/19 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Test #2,338 - 9/18/19 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 997 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card made by SanDisk |
| Test #2,335 - 9/18/19 5:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Max |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB |
| Test #2,334 - 9/18/19 3:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,072 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB Micro SDHC Class 10 |
| Test #2,333 - 9/18/19 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 392 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo 64GB Class 10 Evo Plus Micro SDHC |
| Test #2,331 - 9/18/19 2:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,431 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 32GB SD Sandisk |
| Test #2,324 - 9/17/19 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD |
| Test #2,323 - 9/17/19 7:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,186 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP32G) |
| Board: | ODROID C2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | C0 |
| Note: | SanDisk 32gb Extreme Pro microsd card |
| Test #2,321 - 9/17/19 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,638 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,315 - 9/17/19 1:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 937 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD card |
| Test #2,314 - 9/17/19 1:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 514 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Mixza32GB |
| Test #2,313 - 9/17/19 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 588 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL08G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL08G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD 64GB SanDisk |
| Test #2,310 - 9/17/19 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | dd |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sudd |
| Test #2,308 - 9/17/19 11:43 am | |
|---|---|
| Score: | 711 |
| User: | Max |
| Brand: | Team SD (TO) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Team TO |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | 64GB SD Card made by Netec |
| Test #2,304 - 9/17/19 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar NCard |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,302 - 9/17/19 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,301 - 9/17/19 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,693 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | before card reader OC |
| Test #2,297 - 9/17/19 6:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Saeloe |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk |
| Test #2,296 - 9/17/19 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,122 |
| User: | KisakiRpi4 |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SSD 830 |
| Test #2,295 - 9/17/19 5:57 am | |
|---|---|
| Score: | 834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (ACLCD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk ACLCD |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk 32gb class 10 microsd |