To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,155 - 9/13/19 5:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,550 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #2,152 - 9/13/19 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,166 |
| User: | Tammar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (AGGCF) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk AGGCF |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128GB A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #2,146 - 9/13/19 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,357 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 sp32g buster |
| Test #2,144 - 9/12/19 10:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd SD Card |
| Test #2,142 - 9/12/19 3:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,096 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 128GB A1 Class 10 V30 U3 |
| Test #2,139 - 9/12/19 2:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,131 - 9/12/19 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,044 |
| User: | Eskardinha |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #2,129 - 9/12/19 11:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,571 |
| User: | leosTest |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sandisk ultra |
| Test #2,128 - 9/12/19 10:40 am | |
|---|---|
| Score: | 986 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | sd |
| Test #2,127 - 9/12/19 8:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD Professional 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar AcMKS |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #2,122 - 9/12/19 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 610 |
| User: | Froggy74 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SU16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD Card 16GB |
| Test #2,121 - 9/12/19 7:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung GC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,117 - 9/12/19 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #2,116 - 9/12/19 3:09 am | |
|---|---|
| Score: | 957 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,115 - 9/12/19 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 513 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #2,114 - 9/12/19 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD16G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | RPI3SD card |
| Test #2,111 - 9/11/19 9:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk ssd ultra 1tb |
| Test #2,110 - 9/11/19 6:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,108 - 9/11/19 5:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,305 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,107 - 9/11/19 3:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,139 |
| User: | mk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SD |