To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,106 - 9/11/19 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,052 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #2,105 - 9/11/19 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 694 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,103 - 9/11/19 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,129 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,102 - 9/11/19 2:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card Samsung 16GB |
| Test #2,100 - 9/11/19 1:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,291 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD made by sandisk |
| Test #2,099 - 9/11/19 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,076 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung |
| Test #2,096 - 9/11/19 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #2,095 - 9/11/19 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Test #2,094 - 9/11/19 9:47 am | |
|---|---|
| Score: | 356 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | rpi4 sl32g buster |
| Test #2,091 - 9/11/19 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk MicroSD |
| Test #2,090 - 9/11/19 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 266 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | rpi4 buster |
| Test #2,088 - 9/11/19 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 954 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | rpi3 buster |
| Test #2,081 - 9/10/19 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 422 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,080 - 9/10/19 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,259 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB Evo microSDHC Class 10 UHS1 |
| Test #2,076 - 9/10/19 12:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,373 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | micro SD card made by dmdrogeriemarktgerman |
| Test #2,075 - 9/10/19 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | 16GB |
| Test #2,074 - 9/10/19 10:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC400 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #2,073 - 9/10/19 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,386 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB |
| Test #2,071 - 9/10/19 7:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,207 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,070 - 9/10/19 6:49 am | |
|---|---|
| Score: | 962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |