To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,037 - 9/9/19 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,159 |
| User: | dennyf |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EvoPlus |
| Test #2,036 - 9/9/19 4:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,080 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD card 32 |
| Test #2,035 - 9/9/19 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,063 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo |
| Test #2,034 - 9/9/19 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk extreme PRO 64GB A2 |
| Test #2,030 - 9/8/19 7:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,408 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #2,026 - 9/8/19 6:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,117 |
| User: | PauloHeaven |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #2,024 - 9/8/19 5:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 520 |
| User: | Justin9999 |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | 32GBSD |
| Test #2,023 - 9/8/19 5:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 521 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,019 - 9/8/19 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 899 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C6 |
| Note: | Samsung class 6 16gb raspi pi3 |
| Test #2,018 - 9/8/19 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hama SDHC (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Hama NCard |
| Class: | C6 |
| Note: | SD card hama class 6 |
| Test #2,017 - 9/8/19 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,146 |
| User: | ZSDuh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD SanDisk Extreme Pro |
| Test #2,016 - 9/8/19 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,566 |
| User: | Joan |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card SanDisk Extrem 32gb |
| Test #2,015 - 9/8/19 10:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,114 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 16GB Micro SDHC A1 Speed up to 98MBs |
| Test #2,014 - 9/8/19 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,176 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Class 10 64GB post SD Clock change to 100 |
| Test #2,013 - 9/8/19 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,008 - 9/8/19 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,208 |
| User: | gdestroyer |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung EVO 64Gb SD |
| Test #2,006 - 9/8/19 5:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,101 |
| User: | Haggis742 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | As Supplied by LittleBird |
| Test #2,005 - 9/8/19 4:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,067 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk SC16G |
| Test #2,002 - 9/8/19 12:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,068 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Lexar Raspberry PI SSD Flash Drive |
| Test #2,000 - 9/7/19 10:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,610 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD card |