To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,067 - 9/10/19 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,350 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 400Gb |
| Test #2,066 - 9/10/19 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 1,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SSD speeds vs SD |
| Test #2,065 - 9/10/19 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,553 |
| User: | anotherdroog |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #2,064 - 9/10/19 2:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,382 |
| User: | sdcard01 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card operating system |
| Test #2,062 - 9/10/19 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 1,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Microsd |
| Test #2,060 - 9/10/19 12:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo plus |
| Test #2,058 - 9/9/19 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,016 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Image Mate Micro SDXC A1 10 |
| Test #2,056 - 9/9/19 10:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #2,054 - 9/9/19 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #2,052 - 9/9/19 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,294 |
| User: | PauloHeaven |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas React |
| Test #2,051 - 9/9/19 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,255 |
| User: | gui |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #2,048 - 9/9/19 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,301 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #2,047 - 9/9/19 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SDU32) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SDU32 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #2,046 - 9/9/19 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 990 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD 32GB |
| Test #2,045 - 9/9/19 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 532 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,044 - 9/9/19 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #2,043 - 9/9/19 11:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,198 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SD 32GB |
| Test #2,042 - 9/9/19 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,079 |
| User: | Stealnoob |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card from the Desktop Kit SanDisk Edge |
| Test #2,041 - 9/9/19 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 427 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SU08G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SU08G |
| Class: | C4 |
| Note: | sd card |
| Test #2,040 - 9/9/19 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,463 |
| User: | JACCINFORMATICA |
| Brand: | AData SD Premier A1 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD card 64GB AData A1 Class 10 V30 U3 |