To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #5,621 - 12/24/19 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,561 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,615 - 12/23/19 8:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,046 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO 500GB SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #5,608 - 12/23/19 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,217 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Gigabyte Z77-DS3H |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,605 - 12/23/19 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,164 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,603 - 12/23/19 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,313 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Enterprise MCBQE Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MCBQE32G5MPP-0VA |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 |
| Test #5,600 - 12/23/19 8:43 am | |
|---|---|
| Score: | 3,858 |
| User: | SandroPL |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Lexar Ns100 128gb using C3Tech Mod.CH-300 Adapter |
| Test #5,595 - 12/23/19 8:24 am | |
|---|---|
| Score: | 5,170 |
| User: | wooty |
| Brand: | Plextor PX Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Plextor PX-128M5M |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #5,592 - 12/23/19 8:13 am | |
|---|---|
| Score: | 6,051 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 240GBSSD |
| Test #5,590 - 12/23/19 8:02 am | |
|---|---|
| Score: | 9,912 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | HP Laptop 15-bs1xx |
| Device: | WDC WDS120G2G0B |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | laptop |
| Test #5,587 - 12/23/19 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 4,649 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,585 - 12/23/19 3:06 am | |
|---|---|
| Score: | 2,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10032GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,570 - 12/22/19 5:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,015 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,568 - 12/22/19 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,121 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #5,567 - 12/22/19 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,141 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SD600Q on Pi 4a direct |
| Test #5,566 - 12/22/19 3:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,689 |
| User: | drd-p1b3nch-191222 |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | INTEL SSDSA2M080G2GC using asmedia ASMT1051 [Vendor=174c/Product=55aa] (drd-p1b3nch-191222@j90.de) |
| Test #5,564 - 12/22/19 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,906 |
| User: | drd-p1b3nch-191222 |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2CW080G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | INTEL SSDSA2CW080G3 using ULT-Best Best USB Device [Vendor=174c/Product=55aa] (drd-p1b3nch-191222@j90.de) |
| Test #5,562 - 12/22/19 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,538 |
| User: | drd-p1b3nch-191222 |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2CW120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | INTEL SSDSC2CW120A3 using ASMedia AS2115 [Vendor=174c/Product=1153] (drd-p1b3nch-191222@j90.de) |
| Test #5,552 - 12/22/19 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,073 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZ7LN128HAHQ-00000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung fresh |
| Test #5,551 - 12/22/19 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,436 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Goodram CX400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Goodram SSDPR-CX400-128 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Goodram SSD |
| Test #5,550 - 12/22/19 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,030 |
| User: | Zatop |
| Brand: | Crucial BX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crusial BX300 on PI 4/4GB using StarTech SATA to USB3 |