To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #4,402 - 11/30/19 12:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,794 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDH3512G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk500 |
| Test #4,392 - 11/30/19 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 6,241 |
| User: | lipo |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Samsung USB 3.1 USB |
| Test #4,382 - 11/30/19 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 5,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X600 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk X600500GBM.2 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | G Drove |
| Test #4,381 - 11/30/19 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,393 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD4 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD Crucial |
| Test #4,380 - 11/30/19 5:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,168 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,375 - 11/30/19 2:49 am | |
|---|---|
| Score: | 6,022 |
| User: | fennek |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | EVO 850 |
| Test #4,373 - 11/30/19 1:06 am | |
|---|---|
| Score: | 4,791 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | result |
| Test #4,369 - 11/29/19 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,901 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,361 - 11/29/19 2:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,357 - 11/29/19 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,003 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,345 - 11/29/19 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 2,500 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssdusb2.0 |
| Test #4,321 - 11/28/19 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,162 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,316 - 11/28/19 8:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,229 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Unidentified ASMedia SATA to USB Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | ASMedia USB3.1Storage |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,309 - 11/28/19 6:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,965 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0A-00S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,305 - 11/28/19 6:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,286 - 11/28/19 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 4,192 |
| User: | Kingston AJ |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston AJ |
| Test #4,284 - 11/28/19 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 3,122 |
| User: | pi 4 |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 ssd |
| Test #4,280 - 11/28/19 1:08 am | |
|---|---|
| Score: | 5,293 |
| User: | CMB |
| Brand: | Kingston SSDNow V400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD with GHB ASM1153USB30TOSATA |
| Test #4,275 - 11/27/19 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 830 |
| Test #4,255 - 11/27/19 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 860 QVO 1TB |