To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #4,275 - 11/27/19 9:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,595 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 830 |
| Test #4,255 - 11/27/19 3:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,224 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 860 QVO 1TB |
| Test #4,253 - 11/27/19 1:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,454 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,252 - 11/27/19 12:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,385 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT1000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,249 - 11/27/19 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 6,748 |
| User: | beri13 |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd 850evo rpi4 2147 mhz ubuntu 18 64b |
| Test #4,246 - 11/27/19 6:55 am | |
|---|---|
| Score: | 4,509 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS32GMTS800S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #4,245 - 11/27/19 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 4,682 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar NS100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Lexar NS100 512GB |
| Test #4,244 - 11/27/19 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 8,720 |
| User: | admin user |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SAMSUNG 850 PRO 256G JMicron controller |
| Test #4,243 - 11/27/19 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 4,503 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZYTY256HDHP-000L2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,239 - 11/26/19 11:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,995 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | GSkill Falcon |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | GSkill FALCON128GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 test |
| Test #4,238 - 11/26/19 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,566 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 test |
| Test #4,236 - 11/26/19 11:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,192 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,231 - 11/26/19 9:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,082 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 2 Disk USB Dock |
| Test #4,229 - 11/26/19 9:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,438 |
| User: | nootropic |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO with Startech USB3 to SATA adapter |
| Test #4,228 - 11/26/19 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,354 |
| User: | RadekD |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Kingston A400 120GB |
| Test #4,225 - 11/26/19 8:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,358 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba THCSNH Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba THNSNH128GBST |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,222 - 11/26/19 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,414 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Transcend SSD220S UAS disabled usbstorage quirk |
| Test #4,214 - 11/26/19 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,039 |
| User: | PFB |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSd |
| Test #4,212 - 11/26/19 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,530 |
| User: | PFB |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,211 - 11/26/19 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | EVO 865 |