To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #4,123 - 11/23/19 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,152 |
| User: | butterfry |
| Brand: | Zheino mSATA Q3 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | CHN mSATAQ3120 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | mSata geek adapter usb cable |
| Test #4,115 - 11/23/19 2:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,796 |
| User: | lubel |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSDPlus 240GB |
| Test #4,100 - 11/23/19 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 7,937 |
| User: | butterfry |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | External SSD Samsung 830 |
| Test #4,095 - 11/23/19 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 5,998 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #4,092 - 11/23/19 2:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,231 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Micron RealSSD C400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Micron MTFDDAK128MAM-1J1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | JMicron |
| Test #4,090 - 11/23/19 2:11 am | |
|---|---|
| Score: | 6,049 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2CW060A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel 520 Series |
| Test #4,089 - 11/23/19 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 29,130 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Samsung SM841n mSATA Series |
| Board: | Dell XPS 8900 |
| Device: | Samsung SSDSM841NmSATA128GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #4,081 - 11/22/19 1:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,162 |
| User: | kesdonc |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kesdonc |
| Test #4,077 - 11/22/19 11:38 am | |
|---|---|
| Score: | 6,295 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial bx100 apricorn |
| Test #4,074 - 11/22/19 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 4,267 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO |
| Test #4,071 - 11/22/19 1:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,698 |
| User: | beri13 |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | ssd msata kingston 128GB |
| Test #4,067 - 11/21/19 8:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,097 |
| User: | test |
| Brand: | Samsung PM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZNLN128HCGR-000 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,063 - 11/21/19 2:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,154 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M120G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,062 - 11/21/19 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,196 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 830 128GB |
| Test #4,060 - 11/21/19 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 7,120 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD |
| Test #4,043 - 11/20/19 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 9,123 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2CW120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,042 - 11/20/19 9:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,062 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 120GB SSD |
| Test #4,040 - 11/20/19 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,834 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 860 QVO 1TB |
| Test #4,033 - 11/20/19 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,920 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10064GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme 64GB USB stick |
| Test #4,032 - 11/20/19 11:19 am | |
|---|---|
| Score: | 8,151 |
| User: | ashjas |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 240G |