To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #4,212 - 11/26/19 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,530 |
| User: | PFB |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intenso SSDSataIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,211 - 11/26/19 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | EVO 865 |
| Test #4,203 - 11/26/19 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,592 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EP |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD WD Green 240GB |
| Test #4,202 - 11/26/19 12:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,075 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue 240G SSD |
| Test #4,200 - 11/26/19 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 4,345 |
| User: | Jibeer |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | SSD on PNY Adapter |
| Test #4,192 - 11/26/19 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 5,894 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM851 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSDPM851mSATA256GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | PM851 on x855 mSATA adapter |
| Test #4,190 - 11/26/19 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 2,426 |
| User: | Crucial SSD |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial SSD |
| Test #4,186 - 11/26/19 12:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,746 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba THCSNH Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba THNSNH128GBST |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | openplotter |
| Test #4,180 - 11/25/19 8:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,464 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #4,177 - 11/25/19 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 8,387 |
| User: | pl |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #4,174 - 11/25/19 5:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intel SSDSA2CW080G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,173 - 11/25/19 4:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,831 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Zheino mSATA Q3 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | CHN mSATAQ3120 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #4,170 - 11/25/19 4:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,362 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair Force3SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | corsair force 3 usb ssd |
| Test #4,167 - 11/25/19 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 7,309 |
| User: | LACR |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZYTY256HDHP-000L2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD |
| Test #4,166 - 11/25/19 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,731 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #4,161 - 11/25/19 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 3,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400M8240G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Board information Manufacturer Raspberry Pi Foundation Model Raspberry Pi 4 Model B Rev 11 Architecture aarch64 OS Ubuntu 18043 LTS |
| Test #4,160 - 11/25/19 10:51 am | |
|---|---|
| Score: | 6,312 |
| User: | jchambers |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 850 Pro |
| Test #4,159 - 11/25/19 10:44 am | |
|---|---|
| Score: | 9,048 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,149 - 11/24/19 11:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,659 |
| User: | pp |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #4,136 - 11/24/19 8:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,919 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD840EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung ATA SSD |