To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #4,030 - 11/20/19 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 6,832 |
| User: | Hannahverse |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSD |
| Test #4,023 - 11/20/19 6:36 am | |
|---|---|
| Score: | 3,000 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #4,022 - 11/20/19 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 6,945 |
| User: | beri13 |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd evo 850 |
| Test #4,016 - 11/20/19 3:49 am | |
|---|---|
| Score: | 4,282 |
| User: | macleodit |
| Brand: | SanDisk X400 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk X400M.22280128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SanDisk x400 |
| Test #4,014 - 11/20/19 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 6,694 |
| User: | Joe Bob |
| Brand: | Kingwin M.2 NGFF NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingwin NVMe |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Inland 512GB NVME M2 PCIE |
| Test #4,013 - 11/20/19 3:07 am | |
|---|---|
| Score: | 5,951 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Pro 2500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2BF180A4H |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Intel |
| Test #4,007 - 11/19/19 11:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,163 |
| User: | CMB |
| Brand: | Kingston SSDNow V400 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV400S3712 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Kingston SUV400S37 120GB |
| Test #4,006 - 11/19/19 11:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,897 |
| User: | jdubs |
| Brand: | Western Digital Blue SN500 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G1B0C-00S62010 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue NVMe 256GB SSD |
| Test #4,001 - 11/19/19 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,247 |
| User: | carlosmoreira |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4 kingston ssd |
| Test #3,984 - 11/19/19 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 5,987 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 730 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2BP240G4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel 730 |
| Test #3,981 - 11/19/19 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 6,745 |
| User: | Lunarbunnies |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Sabrent PCIe M2 |
| Test #3,974 - 11/18/19 3:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,156 |
| User: | adata sp900 |
| Brand: | AData SP900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SP900 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd adata sp900 |
| Test #3,973 - 11/18/19 2:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,625 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860QVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 QVO 1TB |
| Test #3,968 - 11/18/19 5:06 am | |
|---|---|
| Score: | 6,400 |
| User: | puccaso |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 128GB Kingston SSD |
| Test #3,956 - 11/17/19 12:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,621 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2500GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD made by SAMSUNG |
| Test #3,947 - 11/17/19 5:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,610 |
| User: | Grace |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDU10032GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Model Extreme Product SSD |
| Test #3,946 - 11/17/19 5:33 am | |
|---|---|
| Score: | 4,359 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair NeutronGTX Series |
| Board: | |
| Device: | Corsair NeutronGTXSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Corsair |
| Test #3,935 - 11/16/19 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,667 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sata ssd using micro usb3 adapter |
| Test #3,931 - 11/16/19 1:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,824 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Kingston SA400S37 240G |
| Test #3,922 - 11/16/19 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 10,942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Lenovo ThinkPad E14 3rd Gen |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |