To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #3,922 - 11/16/19 7:38 am | |
|---|---|
| Score: | 10,942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Lenovo ThinkPad E14 3rd Gen |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,921 - 11/16/19 7:34 am | |
|---|---|
| Score: | 5,872 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,915 - 11/16/19 6:43 am | |
|---|---|
| Score: | 4,173 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crusial ssd 250GB |
| Test #3,910 - 11/16/19 6:06 am | |
|---|---|
| Score: | 14,962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Intel NUC6CAYH |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,890 - 11/15/19 8:16 am | |
|---|---|
| Score: | 7,734 |
| User: | minca |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Evo 850 |
| Test #3,870 - 11/14/19 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,475 |
| User: | erte |
| Brand: | Samsung 830 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD830Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ertert |
| Test #3,858 - 11/14/19 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 6,265 |
| User: | edgar |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,852 - 11/13/19 11:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,533 |
| User: | alpacajb |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD 120GB StarTech 25 SATA to USB |
| Test #3,845 - 11/13/19 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,401 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force GT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair ForceGT |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair Force GT 120GB SSD |
| Test #3,844 - 11/13/19 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,441 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | abc |
| Test #3,842 - 11/13/19 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,526 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 1300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Micron 1300MTFDDAK1T0TDL |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | micron on usb2 |
| Test #3,820 - 11/12/19 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,857 |
| User: | RSlacker |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SimplyBetter Crucial BX500 |
| Test #3,818 - 11/12/19 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,018 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC S3500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2BB080G4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Intel 60GB SSD |
| Test #3,816 - 11/12/19 11:40 am | |
|---|---|
| Score: | 4,150 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 460 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEX460 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | MC Pi SSD |
| Test #3,797 - 11/11/19 3:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,501 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,793 - 11/11/19 1:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,632 |
| User: | Neagorn |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #3,792 - 11/11/19 1:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,076 |
| User: | Knorke |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronGeneric |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial P1 1000GB NVMe |
| Test #3,791 - 11/11/19 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,729 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,788 - 11/11/19 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,670 |
| User: | MCSarge |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung MZ7TY256HDHP-000L7 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD SAMSUNG |
| Test #3,785 - 11/11/19 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 8,088 |
| User: | Parrich |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |