To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #3,643 - 11/7/19 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 5,552 |
| User: | beri13 |
| Brand: | SanDisk Ultra II |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraII240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd sandisk ultra2 240Go |
| Test #3,641 - 11/7/19 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 6,460 |
| User: | Teku1998 |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ADATA SU650 USB30 |
| Test #3,638 - 11/7/19 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 3,496 |
| User: | Philippe |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD WDC WDS120G2G0B00EPW0 |
| Test #3,635 - 11/7/19 5:19 am | |
|---|---|
| Score: | 4,311 |
| User: | zzz |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSD |
| Test #3,633 - 11/7/19 3:12 am | |
|---|---|
| Score: | 6,640 |
| User: | beri13 |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd Crucial MX500 500G asmedia 1353 rpi4 2Ghz |
| Test #3,618 - 11/6/19 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,589 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple TS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Apple SSDTS128E |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Apple M2 disk 2013 Macbook air in ASM1051E enclosure |
| Test #3,617 - 11/6/19 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 5,105 |
| User: | beri13 |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Intel M08080 Go CPU Rpi4a 2Ghz |
| Test #3,611 - 11/6/19 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 6,146 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM871 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSDPM871bM.22280128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #3,605 - 11/6/19 1:53 am | |
|---|---|
| Score: | 5,094 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840EVO120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,593 - 11/5/19 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,452 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #3,591 - 11/5/19 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 6,265 |
| User: | kbs |
| Brand: | Kingston SSDNow V500 mSATA |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SUV500MS120G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | mySSD |
| Test #3,582 - 11/5/19 8:15 am | |
|---|---|
| Score: | 7,204 |
| User: | dennyf |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 120GB root sda2 |
| Test #3,579 - 11/5/19 6:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,557 |
| User: | appel |
| Brand: | Seagate Barracuda Compute SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate BarraCudaSSDZA250CM10002 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 250GB Seagate BarraCuda SATA SSD Drive PNSTGS250401 |
| Test #3,574 - 11/5/19 3:13 am | |
|---|---|
| Score: | 45,555 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Mushkin Pilot NVMe Series |
| Board: | MSI Z370M Mortar |
| Device: | Mushkin MKNSSDPL250GB-D8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #3,571 - 11/5/19 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 21,605 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel Pro 2500 Series |
| Board: | Lenovo ThinkPad X250 20CL |
| Device: | Intel SSDSC2BF180A5L |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #3,569 - 11/4/19 8:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,996 |
| User: | MGS |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD with StarTech 25 SATA to USB30 Adapter |
| Test #3,556 - 11/4/19 7:58 am | |
|---|---|
| Score: | 8,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MSA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS64GMSA230S |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | sdd transcend TS64GMSA230S over USB30 |
| Test #3,538 - 11/3/19 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,655 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SuperTalent DuraDrive Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SuperTalent RC4 |
| Class: | SSD (1.8" ZIF) |
| Note: | SuperTalent 32GB USB drive |
| Test #3,533 - 11/3/19 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,707 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD970EVO |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 EVO 1TB SSD |
| Test #3,527 - 11/3/19 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,488 |
| User: | RM |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSd |